Polish Czech English French German

Szukaj

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

W 1993 roku po raz pierwszy zorganizowany został Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Od kilku lat Jedlina – Zdrój gości grupy teatralne  w ostatnich dniach czerwca.

W powszednie życie miasta wkrada się bajecznie kolorowy inny świat - świat teatru ulicznego. Wychodzi widzowi naprzeciw, nie odgradza się od niego, nie ma tu sceny ani kurtyny. Artyści uliczni starają się zwrócić uwagę przechodniów, dotrzeć do szerokiej publiczności, która niejednokrotnie jest wciągana do udziału w przedstawieniu. Często zaciera się granica między aktorami, a publicznością.

 

{gallery}www/25{/gallery}

 

Spektakle rozgrywają się na placu Zdrojowym, w amfiteatrze Parku Północnego, na kompleksie sportowym przy ul. Kłodzkiej.

Widowiskom towarzyszą akrobacje, taniec, muzyka, efekty pirotechniczne. Do spektakli wykorzystywane są często ogromne konstrukcje, które swoją obecnością wywołują ciekawość mieszkańców.

 

{gallery}www/26{/gallery}

 

Spektakle to nie tylko rewia kolorowych strojów, akrobacji cyrkowych, żywiołowego tańca, fajerwerków i wyśmienita zabawa, ale również mówienie o rzeczach istotnych, nierzadko smutnych czy poważnych językiem zrozumiałym również dla ludzi, którzy na co dzień z teatrem się nie stykają. Ważkie treści intelektualne skłaniają często do zastanowienia nad kondycją współczesnego człowieka.

Na tym właśnie polega fenomen teatru ulicznego !

 

 

 

Dodatkowe informacje