Rodzinny Festyn Świąteczny – GWIAZDKA 2012

W dniu 15 grudnia 2012 roku w godzinach od 15.00 do 18.00 na terenie Plenerowej Hali Namiotowej przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie – Zdroju odbył się Rodzinny Festyn Świąteczny – GWIAZDKA 2012. Organizatorami festynu było Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II i Miejska Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jedlinie – Zdroju przy współudziale Centrum Kultury, Urzędu Miasta i Stowarzyszenia Miłośników Jedliny.

W programie festynu były tradycyjne Jasełka w wykonaniu dzieci szkoły podstawowej przygotowane przez panią Magdalenę Wędzik i Katarzynę Radziszewską oraz Jasełka na wesoło dotyczące bieżących problemów współczesnej rodziny przedstawione przez młodzież gimnazjalną w aranżacji pani Wioletty Leputy-Stitou. We wspólnej zabawie – kolędowaniu uczestniczyli przedstawiciele różnych jedlińskich środowisk: pracownicy Urzędu Miasta i członkowie Stowarzyszenia Miłośników Jedliny, Grono Pedagogiczne, pracownicy i członkowie nowo powstałego przy gimnazjum Stowarzyszenia „Źródło", dyrektor – Katarzyna Lepis i pani Katarzyna Radziszewska ze szkoły podstawowej oraz kuracjusze Uzdrowiska Jedliny – Zdroju. Na Świątecznym Kiermaszu można było zakupić ręcznie wykonane ozdoby, skosztować domowych wypieków oraz smacznego chleba ze smalcem i ogórkiem przygotowanych przez pracowników szkół i rodziców. W trakcie festynu odbył się konkurs plastyczny dla dzieci i konkurs na najsmaczniejszy wypiek świąteczny.

Nad całością festynu czuwały dyrektor szkoły podstawowej – Katarzyna Lepis i dyrektor gimnazjum – Barbara Jakacka, przebrane w stroje pastuszków. Przez cały festyn cukierki i odblaski dzieciom i młodzieży rozdawała Pani Mikołajowa i sympatyczny Mikołaj.

W czasie festynu świąteczne życzenia wszystkim uczestnikom złożyli Burmistrz Miasta Jedliny – Zdroju – Pan Leszek Orpel i Panie Dyrektor obu szkół.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują osobom i instytucjom, które pomogły w przygotowaniu festynu bożonarodzeniowego a swoją obecnością i aktywnością przyczynili się do dobrej zabawy!